مستند حاضر با عنوان «آیین نامه سرمایه گذاری مردمی و اشتغال نیروی انسانی» که به اختصار «آسمان» نامیده می شود از جمله طراحی هایی است که در مقیاس شهرستان به تنظیم رابطه میان متغیرهای اصلی اثرگذار بر امر فقرزدایی می پردازد و نویدبخش حرکت به سمت ارتقای سطح معیشت در دامنه ای گسترده و در شکلی پایدار می باشد.

در تبیین مفهوم «آسمان» و گستره آن چنین می توان بیان داشت که از جمله رویکردهای فراگیر و مؤثر در امر فقرزدایی، رویکرد معیشت پایدار به عنوان رویکردی برگرفته از تفکر سیستمی است. این رویکرد، به عوامل مؤثر بر فقر در هر محیط توجه کرده و پس از سنجش میزان اثر هر یک از عوامل، بر عواملی تمرکز می نماید که بیشترین اثرگذاری را بر وضعیت بوجود آمده، داشته و دارند.

طرح آسمان

معیشت پایدار

اشتغالزایی

فقرزدایی

تأمین مالی خرد

گروههای توسعه

کسب و کارهای خانگی

توانمندسازی اجتماعی و اقتصادی

بخش اول: مبانی نظری

بخش دوم: آیین نامه سرمایه گذاری مردمی و اشتغال نیروی انسانی

بخش سوم: پیوست ها

بخش چهارم: منابع

تماس با ما

درباره‌ی ما

خانه

تمامی حقوق این وبسایت متعلق به بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) است

بنای تأسیس بنیاد برکت، دستور مقام معظم رهبری «مدظله‌العالی» خطاب به رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، بوده است که فرمودند: «در ذهنم حل مشکلات محرومین بوده است. مثلاً مشکلات هزار روستا را کاملاً حل کنید. چه‌قدر خوب است هزار نقطه آباد شود یا هزار مدرسه در کشور ساخته شود، این دستگاه را برای این کار آماده کنید». بنیاد برکت در راستای همین رهنمود، در 20 آذر ماه سال 1386 توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) تأسیس شد تا به عنوان مجموعه‌ای برای محرومیت‌زدایی، توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی و انجام امور عام‌المنفعه، فعالیت نماید. این نهاد با تفأل بر قرآن کریم، «برکت» نامیده شد تا از همان ابتدا پیام‌آور برکت و توسعه در مناطق محروم و کم‌تر توسعه‌یافته‌ی کشور باشد.
آدرس پستی: خیابان وزرا کوچه بیست و یکم پلاک ١١ طبقه ٥
کدپستی : 1513935113
تلفن‌های تماس: 88480019 (021) - 88728264 (021)