آیین نامه آموزش کنشگران طرح های اشتغال زایی اجتماع محور، به منظور فراهم سازی بستری مناسب برای دستیابی به اهداف مدل جامع توسعه مناطق محروم و روستایی با رویکرد ایجاد و توسعه اشتغال، بر مبنای استاندارد آموزشی 10015، توسط کمیته تحقیق و توسعه بنیاد برکت تهیه و تدوین گردیده است.

مهمترین اهداف این کتاب، ارتقای کارایی، روزآمدسازی و افزایش سطح دانش، نگرش، توانایی ها، مهارت ها و بهبود بهره وری کنشگران طرح های اشتغال زایی اجتماع محور می باشد. مقصود از کنشگران، تمام عوامل مؤثر در فرآیند ایجاد و توسعه اشتغال اعم از دست اندرکاران، حامیان و بهره برداران از همکاران ستادی بنیاد برکت، مقامات و مدیران محلی و منطقه ای، پشتیبان ها، سازمان های مردم نهاد، مجریان، تسهیلگران تا متقاضیان طرح های اشتغال زایی می باشد.

علاوه بر موارد فوق، شیوه جذب مجریان و تسهیلگران؛ آموزش تسهیلگری اقتصادی-اجتماعی و سنجش اثربخشی آموزش در این کتاب استاندارد گردیده است که می تواند مورد استفاده و بهره برداری سازمان ها و نهادهای فعال در حوزه فقرزدایی و محرومیت زدایی قرار گیرد.

ابزارهای نوین آموزشی

آیین نامه آموزشی

استاندارد آموزشی

آزمون های روان شناختی

دوره های آموزشی

مجریان

تسهیلگران

نظارت بر آموزش

داوطلبان تسهیلگری

مقدمه

بخش اول: آیین نامه آموزش کنشگران طرح های اشتغال زایی اجتماع محور

بخش دوم: دستورالعمل برگزاری آزمون داوطلبان تسهیلگری طرح های اشتغال زایی اجتماع محور

بخش سوم: دستورالعمل اجرای مصاحبه داوطلبان تسهیلگری طرح های اشتغال زایی اجتماع محور

بخش چهارم: دستورالعمل برگزاری کانون ارزیابی شایستگی مجریان طرح های اشتغال زایی اجتماع محور

بخش پنجم: دستورالعمل سنجش اثربخشی آموزش کنشگران طرح های اشتغال زایی اجتماع محور

بخش ششم: کاربرگ های گواهینامه های آموزشی

تماس با ما

درباره‌ی ما

خانه

تمامی حقوق این وبسایت متعلق به بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) است

بنای تأسیس بنیاد برکت، دستور مقام معظم رهبری «مدظله‌العالی» خطاب به رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، بوده است که فرمودند: «در ذهنم حل مشکلات محرومین بوده است. مثلاً مشکلات هزار روستا را کاملاً حل کنید. چه‌قدر خوب است هزار نقطه آباد شود یا هزار مدرسه در کشور ساخته شود، این دستگاه را برای این کار آماده کنید». بنیاد برکت در راستای همین رهنمود، در 20 آذر ماه سال 1386 توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) تأسیس شد تا به عنوان مجموعه‌ای برای محرومیت‌زدایی، توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی و انجام امور عام‌المنفعه، فعالیت نماید. این نهاد با تفأل بر قرآن کریم، «برکت» نامیده شد تا از همان ابتدا پیام‌آور برکت و توسعه در مناطق محروم و کم‌تر توسعه‌یافته‌ی کشور باشد.
آدرس پستی: خیابان وزرا کوچه بیست و یکم پلاک ١١ طبقه ٥
کدپستی : 1513935113
تلفن‌های تماس: 88480019 (021) - 88728264 (021)