فرآیند ایجاد ۱۲۰۰ طرح اشتغال‌زایی بنیاد برکت در آذربایجان غربی آغاز شد

با سفر معاون توسعه‌ی کارآفرینی اجتماع‌محور بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) به آذربایجان غربی، فرآیند ایجاد ۱۲۰۰ طرح اشتغال‌زایی برکت در این استان آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، در نشست دکتر رضا راضی‌زاده و هیأت همراه با دکتر رضا حسینی، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه‌ی منابع استاندار آذربایجان غربی، که تسهیلگران و مجریان برکت نیز در آن حضور داشتند، ضمن آغاز فرآیند ایجاد ۱۲۰۰ طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور برکت در این استان، نحوه‌ی همکاری و تعامل دستگاه‌های اجرایی با بنیاد برکت مورد بررسی و تأکید قرار گرفت. در این نشست، الگوها و مدل‌های اشتغال‌زایی و توانمندسازی اقتصادی بنیاد برکت در استان نیز ارایه و تبیین شد.

معاون توسعه‌ی کارآفرینی اجتماع‌محور بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در خصوص فعالیت‌های اشتغال‌زایی این بنیاد در استان آذربایجان غربی توضیح داد: سال گذشته تکاب به عنوان یکی از شهرستان‌های محروم کشور تحت پوشش فعالیت‌های اشتغال‌زایی بنیاد برکت قرار گرفت و ۴۶۰ طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور در این شهرستان و ۷۲ روستای تابعه‌ی آن راه‌اندازی شد.

دکتر راضی‌زاده ادامه داد: راه‌اندازی این تعداد طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور باعث ایجاد ۱۵۰۰ شغل در این مناطق شد.  بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) برای ایجاد ۱۵۰۰ شغل مذکور، ۴۱۰ میلیارد ریال اعتبار اختصاص داد.

وی از تحت پوشش قرارگرفتن ۴ شهر جدید استان آذربایجان غربی در سال ۹۸ خبر داد و اظهار داشت: بنیاد برکت برای سال ۹۸، ایجاد ۱۲۰۰ طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور را در شهرستان‌های شاهین‌دژ، ماکو، پلدشت و شوط هدف‌گذاری کرده است که این تعداد طرح اشتغال‌زایی تا پیش از بهمن‌ ماه سال جاری به بهره‌برداری کامل خواهد رسید.

معاون توسعه‌ی کارآفرینی اجتماع‌محور بنیاد برکت افزود: با بهره‌برداری از این ۱۲۰۰ طرح اشتغال‌زایی، بیش از ۳۶۰۰ شغل در ۳۰۰ روستای این ۴ شهرستان ایجاد می‌شود.

دکتر راضی‌زاده با اشاره به سرمایه‌گذاری بیش از ۱۱۰۰ میلیارد ریالی بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) برای اشتغال‌زایی در شهرستان‌های شاهین‌دژ، ماکو، پلدشت و شوط خاطرنشان کرد: سال گذشته یک مجری و ۶ تسهیل‌گر بنیاد برکت در استان آذربایجان غربی مشغول به خدمت‌رسانی بودند که با توجه به گسترش دامنه‌ی فعالیت‌ها، به ۲ مجری و ۱۱ تسهیل‌گر در سال ۹۸ افزایش پیدا کرد.

وی در خصوص رسته‌های شغلی ایجادشده در استان آذربایجان غربی نیز توضیح داد: عمده‌ی این مشاغل در رسته‌هایی مانند پرورش دام سبک و سنگین، زنبورداری، پرورش بوقلمون، صنایع دستی، مشاغل دانش‌بنیان و خدمات ایجاد می‌شود، اما با توجه به وجود معادن طلا در شهرستان تکاب، راه‌اندازی کارگاه‌های طلاسازی نیز در دستور کار است.

معاون توسعه‌ی کارآفرینی اجتماع‌محور بنیاد برکت ادامه داد: از آن‌جایی که شهرستان ماکو نیز در خط مرزی قرار دارد، تمرکز ما ایجاد مشاغلی با تولید محصولاتی است که قابلیت صادرات را داشته باشند.

گفتنی است، بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در راستای محرومیت‌زدایی، توسعه، پیشرفت، توانمندسازی اقتصادی و توزیع عادلانه‌ی امکانات و فرصت‌ها، نهضت ایجاد اشتغال‌زایی را در روستاها و مناطق محروم کشور راه‌اندازی کرده است. بنیاد برکت هم‌چنین در سال ۹۸ بیش از ۱۰ استان را به استان‌های هدف خود در زمینه‌ی اشتغال‌زایی اجتماع‌محور افزوده است و‌ هم‌اینک ۲۸ استان، ۱۷۵ شهرستان و ۶ هزار روستا تحت پوشش و حمایت کارآفرینی این بنیاد قرار دارند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *