تردیدی نیست که زنده‌ترین و اصیل‌ترین نماینده‌ی هنر ایرانی که شهرت آن در سرتاسر ایران فراگیر شده، فرش است و بسیاری از مردم جهان خواهان حداقل یک تخته فرش ایرانی هستند تا به داشتن آن افتخار کنند. دلیل این تب و تاب جهانی برای فرش ایران، تنها جنبه‌ی فیزیکی آن نیست بلکه طرح و نقش آن نیز دلیل دیگری است که فرش ایرانی را با استقبال فراوان روبه‌رو کرده است. قالیبافی در ایران از پیشینه‌ای تاریخی برخوردار بوده و بخشی از هویت و تاریخ فرهنگی کشور عزیزمان ایران، به حساب می‌آید. بر همین اساس قابلیت و پتانسیل فراوانی به‌ویژه در مناطق مختلف روستایی برای ایجاد و گسترش آن وجود دارد. مستقل از این موضوع نیز، این حرفه در طول تاریخ دارای بازاری مناسب و سودآور برای افراد علاقمند به این حوزه بوده و درآمد قابل قبولی برای آن‌ها ایجاد کرده است. برهمین اساس مهتاب 4 به قالیبافی اختصاص دارد. این شماره از مهتاب مشتمل بر هفت فصل است که در طی آن، خواننده‌ی محترم ضمن آشنایی با مقدمات و ابزار و وسایل کار، مراحل بافت فرش دستباف را گام به گام آموزش می‌بیند، طرح‌ها و نقشه‌های مختلف معرفی می‌شود و در عین حال با متدهای جدید این هنر و حرفه نیز آشنا می‌شود. علاوه بر این نسبت به بازاریابی و روش‌های فروش آن آگاهی پیدا می‌کند و در نهایت به برآوردی از توجیه اقتصادی آن دست می‌یابد.

  1. کتاب مهتاب (مدل هادی تلاش اقتصادی برکت) «4»، فرش دستباف
  2. کتاب مهتاب
  3. فرش دستباف
 این شماره از مهتاب مشتمل بر هفت فصل است که در طی آن، خواننده‌ی محترم ضمن آشنایی با مقدمات و ابزار و وسایل کار، مراحل بافت فرش دستباف را گام به گام آموزش می‌بیند، طرح‌ها و نقشه‌های مختلف معرفی می‌شود و در عین حال با متدهای جدید این هنر و حرفه نیز آشنا می‌شود. علاوه بر این نسبت به بازاریابی و روش‌های فروش آن آگاهی پیدا می‌کند و در نهایت به برآوردی از توجیه اقتصادی آن دست می‌یابد.

خانه

گالری عکس و فیلم

درباره‌ی ما

تماس با ما

تمامی حقوق این وبسایت متعلق به بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) است

بنای تأسیس بنیاد برکت، دستور مقام معظم رهبری «مدظله‌العالی» خطاب به رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، بوده است که فرمودند: «در ذهنم حل مشکلات محرومین بوده است. مثلاً مشکلات هزار روستا را کاملاً حل کنید. چه‌قدر خوب است هزار نقطه آباد شود یا هزار مدرسه در کشور ساخته شود، این دستگاه را برای این کار آماده کنید». بنیاد برکت در راستای همین رهنمود، در 20 آذر ماه سال 1386 توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) تأسیس شد تا به عنوان مجموعه‌ای برای محرومیت‌زدایی، توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی و انجام امور عام‌المنفعه، فعالیت نماید. این نهاد با تفأل بر قرآن کریم، «برکت» نامیده شد تا از همان ابتدا پیام‌آور برکت و توسعه در مناطق محروم و کم‌تر توسعه‌یافته‌ی کشور باشد.
‫‪‫نشانی بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره): تهران، خیابان شهید احمد قصیر (بخارست)، خیابان هشتم، شماره‌ی 6
کدپستی : 1514716711
تلفن بنیاد برکت : 15–88532300 (021)
‫‪‫‪‫‫نمابر بنیاد برکت : 88532316 (021)
‫تلفن حراست : 88532292 (021)
تلفن روابط عمومی: 88480025 و 88480016 (021)